Haberler

EDİRNE’NİN TARİH & KÜLTÜR VE GASTRONOMİ HARİTASI YAYINDA

Edirne’nin Tarih & Kültür & Turizm ve Gastronomi haritası “Gastro Edirne” Büyük beğen topladı. Ünlü İllüstrasyon Ustası tarafından ilimizin tarihi eserlerinin çizilip resmedildiği “Gastro Edirne Haritası” ilk etapta 30 bin adet olarak basıldı. İlimizin Gastronomi Koordinatörü Gökhan Çekver’in birikim ve tecrübeleri ile Edirne Ajans Medya Grubu tarafından basımı gerçekleştirilen “Gastro Edirne” haritamızda ilimizin tarihi eserlerine illüstrasyon çizimi ile resmedilerek yer verildi. İlimizde faaliyet gösteren şehrimizin önde gelen markalarının da ye r aldığı “Kültür & Turizm ve Gastronomi haritası” kısa sürede ilgi odağı oldu.

Dijital Ortamda milyonlarca kişiye Erişim sağlanacak”

Yaklaşık olarak 4 aylık bir çalışma sürecinde böylesine güzel bir eserin ortaya çıktığı açıklandı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Haritanın dijital ortama taşındığı ifa edilerek, www.gastroedirne.com sitesinin de yayın hayatına başladığı ifade edildi. Sosyal medya mecralarından da hızla takipçileri ile buluşmaya devam eden Edirne’nin Tarih & Kültür & Turizm ve Gastronomi haritası “Gastro Edirne” haritamız kamuoyunda 7’den 70’e herkesin büyük takdirini topladı.

“Edirne’nin tanıtımına Büyük Katkı”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından 2022 yılının “Edirne yılı” ilan edilmesinin ardından ilimizde yıl içerisinde adeta yağmur gibi gerçekleşecek olan festivallere katılım sağlayacak olan yerli ve yabancı turistlere ücretsiz olarak dağıtılacak olan “Gastro Edirne” haritası ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir